Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

graf. Teatr Maska

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Lubisz chodzić do teatru? Interesujesz się aktorstwem? A może chcesz spróbować czegoś nowego, co odmieni twoją codzienność? Już w najbliższy piątek, 28 października, o godzinie 18:00 odbędzie się improwizowany pokaz „ŁukasiewiczIMPRO”, który poprowadzi Przemysław Buksiński w Teatrze Maska w Rzeszowie. Pokaz inspirowany będzie wybranymi wydarzeniami z życia wybitnego wynalazcy i filantropa Ignacego Łukasiewicza. Koszt wstępu to 5 złotych.

Kilka miesięcy temu, w Teatrze Maska odbyło się (znakomicie przyjęte) wydarzenie MaskaIMPRO. Aktorzy postawili sobie nowe wyzwanie i idą za ciosem – teraz również będą improwizować na zadane przez publiczność tematy. Jednak tutaj pojawia się haczyk. Jaki? Otóż trudność zaczynać się będzie w momencie, gdy zajdzie potrzeba połączenia zadanego motywu z faktami i postaciami z biografii Łukasiewicza.

Jeśli zastanawiacie się czy wybrać się na ten pokaz, to odpowiedź zdecydowanie brzmi TAK! Możecie spodziewać się kilkudziesięciu minut fenomenalnej zabawy oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek w bardzo nietypowej formie.

Wieczór poprowadzi Przemysław Buksiński, który jest aktorem, wykładowcą oraz trenerem technik teatralnych. Absolwent UMCS w Lublinie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego z kierunku Animacja Kultury. Aktualnie – Prezes Fundacji Poławiacze Pereł Improv Teatr, oraz prowadzący na Wydziale Pedagogiki i Psychologii (AiMK) UMCS, Wydziale Politologii UMCS w Lublinie i w Centrum Kultury w Lublinie. Zobaczyć go można na lubelskiej Scenie Prapremier InVitro, Kompanii Teatr, jak i Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Roku Łukasiewicza w Rzeszowie. Postać ta była pionierem przemysłu naftowego w Europie jak i założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej oraz wynalazcą lampy naftowej. Jak historia tej postaci zostanie zaprezentowana podczas tego wieczoru? Przekonajcie się sami.

lukasiewicz jakiego sie nie spodziewacie

graf. Teatr Maska

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus