Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomysł na mile spędzony wieczór? Mamy dla was dwie propozycje Znakomity duet OHIO, w środę 26 października o 19.00 zaprezentuje materiał ze swoje debiutanckiej płyty „Początek” oraz nowe nagrania z zaproszonymi gośćmi. W czwartek 27 października o 18.18 w IQ Club (WSIiZ) odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Agnieszki Sadowskiej, fotoreporterki z Białegostoku dokumentującej losy ludzi uwikłanych w historię i konflikt na polsko-białoruskiej granicy.

Karolina to wokalistka o przejmującym lirycznym głosie, śpiewa, komponuje, pisze teksty. Jest artystką poszukującą, a zarazem odważnie kroczącą własną, świadomą ścieżką muzyczną. Od 2018 roku w tej niezwykle miłej dla ucha i poruszającej przesłaniem tekstów wędrówce przez mikroświat poetyckich słów i nut, towarzyszy jej Krzysztof – multiinstrumentalista.

Krzysztof Demidowski grywał w zespołach rockowych i dzięki rozmaitym doświadczeniom muzycznym znakomicie odnajduje się w różnych brzmieniach, nie unikając w swoich kompozycjach przenikania się estetyk. Dzięki umiejętności gry na wielu instrumentach i zastosowaniu loopera, w pojedynkę wypełnia scenę dźwiękami, które w połączeniu z głosem Karoliny tworzą bardzo ciekawą propozycję muzyczną.

Duet bezapelacyjnie wygrał w 2018 roku edycję międzynarodowego konkursu „WSIiZ ma Talent”. Znaleźli się też w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu “Dino top Festival 2022”. W ubiegłym roku (2021) wydali swój pierwszy debiutancki album “Początek”, który można posłuchać w serwisach streamingowych takich jak Spotify, Itunes, Youtube.

Biorą udział w konkursach, festiwalach, na których prezentują swoje umiejętności, koncertują oraz współpracują z innymi artystami. Utwory cieszą się powodzeniem wśród radiostacji i słuchaczy. Najnowszy utwór „Makia” zagościł na kilkunastu listach przebojów w polskich radiostacjach.

Gościnnie wystąpią wokalistki Sylwia Piotrowska, Sabina Kurek, Ewelina Grabowska

ŚRODA, 26 PAŹDZIERNIKA 2022, GODZINA 19:00, IQ CLUB (WSIIZ), UL. SUCHARSKIEGO 2, WSTĘP WOLNY

Koncert OHIO

Kryzys humanitarny na tej granicy, który zaczął się latem 2021 roku i trwa do dziś, jest częścią wojny hybrydowej Aleksandra Łukaszenki, który po sfałszowanych wyborach ogłosił się prezydentem Białorusi. W zamian za nałożone sankcje, a także w porozumieniu z Putinem, realizuje plan destabilizacji i odwetu na Unii Europejskiej - znosząc wizy, zapraszając migrantów i uchodźców głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki do skorzystania z oferty przyjazdu do Białorusi oraz kierując ich na zieloną granicę (nie na przejścia graniczne), w porozumieniu z lokalnymi władzami, strażą graniczną i służbami specjalnymi. Uchodźcy, którym udało się przekroczyć zieloną granicę i przejść na stronę polską, są przez polską Straż Graniczną wypychani z powrotem na Białoruś.

Przedłużający się kryzys humanitarny to wielkie wyzwanie związane z niesieniem pomocy migrantom uwięzionym w podlaskich lasach, ukrywających się przed służbami. W tej sytuacji wolontariusze, aktywiści i mieszkańcy regionu, którzy angażują się w ratowanie życia i zdrowia, zdołali pomóc setkom osób, które się do nich zgłosiły. Wsparcie humanitarne i pomoc medyczna zostały udzielone ponad tysiącu osobom.

Ale dopóki Aleksander Łukaszenka będzie tego chciał, takie próby wciąż będą. Mimo zapory.

Na granicy polsko białoruskiej intensywnie działają m.in. Grupa Granica, Salam Lab, Stowarzyszenie Egala, Fundacja Ocalenie, Klub Inteligencji Katolickiej, Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne, Białowieska Akcja Humanitarna oraz liczni mieszkańcy i inne organizacje

W trakcie wernisażu wystawy odbędzie się spotkanie z autorką fotografii – Agnieszką Sadowską.

Partnerami wystawy są: Fundacja Gazety Wyborczej i działająca na granicy fundacja Salam Lab, która przed wernisażem przeprowadzi warsztaty dla młodzieży licealnej i studentów, poświęcone tematowi migracji.

CZWARTEK 27 PAŹDZIERNIKA 2022, GODZINA 18:18, IQ CLUB (WSIiZ), UL. SUCHARSKIEGO 2

IQ WERNISAŻ 900x600 2022

 

Wernisaż "Granica.Ludzie w drodze"

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus