Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jest już najnowszy numer Intro Magazynu. Z okazji 25-lecia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przypadającego w tym roku akademickim, postanowiliśmy zapytać nasze absolwentki, jak zadbały o swoje kariery i dlaczego warto wykorzystać swój czas na Uczelni.

Na Uczelni pracuję już 13. rok, ale takiego czasu jeszcze nie doświadczyłam. Rok akademicki 2020/2021 przejdzie do historii. Prawdopodobnie głównie z powodu rygoru sanitarnego, w jakim będziemy prowadzić zajęcia, ale też przestawiania systemu nauczania na coraz bardziej zapośredniczony i oparty na technologii. Rok zajęć zdalnych, poznawania studentów jedynie przez Internet, konieczności ufania sobie nawzajem o wiele bardziej, ale też większego wysiłku w pracę – tak dla wykładowców, jak i studentów. Co nas czeka – tego nie wiemy i chyba wszyscy patrzymy w przyszłość z niepewnością.

A jednak, jeśli wyjdziemy poza medialne komunikaty o pandemii, okaże się, że 2020 to nie tylko COVID-19. To także rok, w którym w Polsce na stanowiska rektorskie uczelni publicznych wybrano w Polsce więcej kobiet niż kiedykolwiek. Kolejne Uczelnie systematycznie wdrażają rozwiązania prorównościowe, znoszące dyskryminację kobiet w świecie akademii, także w sferze języka. To symptom zmian, szerszych i głębszych niż tylko kosmetyczne poprawki, które ostatnio zdają się nabierać rozpędu. Pisaliśmy o tym m.in. w wydaniu magazynu z okazji minionego Dnia Kobiet, który to numer poświęcony był kobietom w nauce.

Rok akademicki 2020/2021 to rok, w którym Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Uczelnia, na której studiowałam, której jestem absolwentką i na której mam od lat przyjemność wykładać, prowadzić badania i rozwijać się w nowych obszarach. Jednocześnie miejsce, gdzie poznałam wiele wspaniałych, wspierających mnie w rozwoju zawodowym i osobistym kobiet, naukowczyń, pracownic administracyjnych, ale także studentek, a dzisiaj już absolwentek, które ja starałam się wspierać. Z wielu z nich jestem naprawdę dumna – robią kariery, uniezależniają się, rozwijają i walczą o siebie. Z niektórymi współpracuję dzisiaj biurko w biurko albo się przyjaźnię. 

To im poświęcone jest to właśnie jubileuszowe wydanie Intro Magazynu – absolwentkom, ich losom po skończeniu studiów w Wyższe Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Czy i jak skorzystały z czasu spędzonego w murach Uczelni? Co robią dzisiaj? Jak wspominają WSIiZ? Jak pomagają innym? Zapraszam do lektury!

Iwona Leonowicz-Bukała

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb