Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Grafika: Katarzyna Dudzińska

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Grudzień kojarzy nam się z jednym słowem: Święta. Niewątpliwie jest to najważniejsze wydarzenie w całym miesiącu. Czy pomimo tego znajdzie się miejsce dla innych atrakcji? Okazuje się, że nie jest tak źle i świąteczny czas może nam zaoferować parę perełek kulturalno-rozrywkowych w Rzeszowie i okolicach.

Czekają na nas głównie wydarzenia o charakterze świątecznym oraz związane ze sztuką. Pomimo tego nie zabraknie koncertów oraz aktywności dla osób niepełnosprawnych.

Muzyka

2 grudnia (10:00-12:00, kino LED Rzeszowskich Piwnic) odbędą się integracyjne warsztaty muzyczne, a poprowadzi je Wojciech Król (Szkoła muzyczna FORTEPIANO). Jest to cykl 11 spotkań trwających od 7 października do 16 grudnia.

Wydarzenie jest adresowane dla młodzieży w wieku 12-18 lat i obejmuje zajęcia z gry na bębnach afrykańskich oraz ćwiczenia muzyczno-wokalne. Udział jest bezpłatny (wymagana rezerwacja miejsc tutaj).

Następne warsztaty będą miały miejsce w dniach 9.12 i 16.12.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na Facebooku.

Koncerty

  1. Sobota, 2 grudnia, godz. 20:00, Rzeszowskie Piwnice-One Milion Bulgarians, Stolica oraz Anver Void, bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż), 80 zł w dniu koncertu. 
  2. Niedziela, 3 grudnia, godz. 17:00, G2A Arena (Jasionka)-Kwiat Jabłoni, szczegóły tutaj.
  3. Niedziela, 3 grudnia, godz. 18:00, Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie, Andrzej Piaseczny – Jeszcze zanim Święta…, szczegóły tutaj.
  4. Piątek, 8 grudnia, godz. 20:00, Rzeszowskie Piwnice-Gar Wolanda (występ poprzedzi koncert formacji Supervoid Messengers).
  5. Niedziela, 10 grudnia, godz. 19:00, G2A Arena (Jasionka) - Kortez (trasa koncertowa promująca nową płytę „Naucz Mnie Tańczyć”). Więcej informacji tutaj.
  6. Sobota, 16 grudnia, godz. 16:00 i 19:00, G2A ARENA Sala Kongresowa (Jasionka 953) - Queen, zespół zagra swoje utwory łącząc je z symfonicznymi aranżacjami. Jest to projekt o nazwie Queen Symfonicznie. Szczegóły tutaj.

Przeczytaj także: Napisz list, zmień życie!

Sztuka i rękodzieło 

Czas Sztuki to cykl wykładów poświęconych historii sztuki. Pierwszy z nich (5.12) będzie dotyczył epoki renesansu, natomiast drugi (19.12) skupi się na baroku. Wydarzenia są skierowane do osób dorosłych, które są miłośnikami sztuk pięknych oraz do rozpoczynających przygodę z tą dziedziną. Spotkania odbędą się w kinie LED Rzeszowskich Piwnic o godzinie 18:00.

Udział jest płatny - bilet jednorazowy: 30zł lub karnet na pierwszy semestr: 150zł (dostępne online lub w kasie Rzeszowskich Piwnic).

Bardziej szczegółowe informacje oraz harmonogram spotkań dostępne tutaj.

Świąteczne Miasteczko

Już 2 grudnia na Rzeszowskim Rynku rozpocznie się Świąteczne Miasteczko. Wydarzenie składa się ze stałych atrakcji, do których na pewno zalicza się Jarmark Bożonarodzeniowy z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami. Oprócz tego możemy liczyć na udział w Biegu Mikołajkowym (trasa Bulwary-Rynek) oraz podziwianie pokazu iluminacji świetlnych na płycie Rynku. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na Facebooku. 

Przeczytaj także: O schematach uzależnień – wykład dr. Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej

Wydarzenia dla osób z niepełnosprawnością

3 grudnia 2023 r. odbędzie się II edycja Kongresu i Mikołajkowego Jarmarku Rękodzieła z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Wydarzenie będzie trwało od godziny 9:30 do 14:30, na ullicy 3-go Maja 13 w Urban Lab. Tematyka spotkania obejmuje aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami, jak i konkretne wsparcie. Równocześnie w tym samym miejscu odbędzie się Mikołajkowy Jarmark Rękodzieła, podczas którego będzie można zakupić prace wykonane przez osoby niepełnosprawne.

Z kolei 04 grudnia 2023 zostaną przeprowadzone Warsztaty „Na pierwszy rzut oka – widzisz różnicę?”. Spotkanie odbędzie się w godzinach 9.30 – 14.00, w Collegium Humanum. Filia w Rzeszowie zlokalizowana jest pod adresem al. Gen. Okulickiego 10 (Budynek Stara Szwalnia I piętro). Wydarzenie ma na celu zniwelowanie różnic dzielących osobę niepełnosprawną i zdrową oraz uświadomienie łączących je podobieństw.

Więcej informacji na stronie internetowej.

kalendarz wydarzeń

 

 

Popularne

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus