Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony poniedziałek w Klubie IQ w budynku WSIiZ przy ulicy Sucharskiego odbyło się kolejne już "18:18 Spotkanie ze Sztuką". Wernisaż podzielono na dwie części. Pierwszą z nich była wystawa grafik komputerowych Mateusza Justkowskiego, natomiast pozostałą część stanowiły prace studentów Wzornictwa Projektowego i Druku 3D. 

Wszystkich obecnych powitał debiutujący tego wieczoru Mateusz Justkowski. Młody artysta, opowiadał o początkach swojej przygody ze sztuką i grafiką komputerową, która zaczęła się w pierwszej klasie technikum. Jak sam twierdzi, duży wpływ na jego zainteresowanie się tym, miał jego nauczyciel, który docenił go na samym początku szkoły. To sprawiło, że Mateusz zaczął doskonalić swoje umiejętności. Przyznał, że czerpie inspiracje z nietypowych kształtów i momentów które utkwiły mu w pamięci - jak na przykład dłoń jego dziewczyny Jagody wystająca zza drzwi.

Wspominał też o swoim niemałym doświadczeniu zawodowym. To właśnie firma w której obecnie pracuje zainwestowała w niego sponsorując jego studia, aby mógł zdobywać nowe kwalifikacje. Student przyznał jednak, że musiał poświęcić dużo czasu na samorozwój aby być teraz w tym miejscu. 

Drugim przemawiającym był dr Krzysztof Groń, który prezentował prace swoich studentów z zakresu druku 3D i wzornictwa. Najpierw pokrótce opowiedział swoją historię i zwrócił uwagę na fakt, że jest ona podobna do historii jego przedmówcy, Mateusza Justkowskiego. Po skończeniu szkoły plastycznej, nie wiedział, co chce robić w życiu i zaczął pracę w branży meblowej. Momentem zwrotnym jego kariery było zaprojektowanie mebli, których kolekcja zdobyła kilka europejskich nagród. Dzisiaj jest opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych na kierunku Wzornictwo przemysłowe i druk 3D.

spotkanie ze sztuka 1

Podczas przemówienia, opowiadał również o pracach swoich studentów - m.in. o składanej torbie na odpadki, która ma pomagać ludziom nie zostawiać po sobie śmieci jak i również o zaprojektowaniu nowej marki alkoholu w białej butelce pod nazwą "Lisie piwo". Jako pracę z zakresu druku 3D prezentował opakowanie kształtem przypominające odważnik, które ma służyć jako pojemnik na suplementy dla kulturystów. Przy okazji wspomniał o tym, że druk 3D jest bardzo ważny w kontekście projektowania prototypów i pozwala na wyłapanie błędów w designie, zanim dany produkt trafi do masowej produkcji. Na koniec opowiedział o  projekcie lampy stworzonym przez studentkę informatyki i wskazał, że również słuchacze tego kierunku mają możliwość tworzenia prac dyplomowych z zakresu grafiki komputerowej.

Po wysłuchaniu przemówień rozpoczęły się gratulacje, ludzie dyskutowali podziwiając prace młodych artystów. Był to wyjątkowy wieczór pełen emocji i wrażeń. 

spotkanie ze sztuka 2

 

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok