Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na otwarte spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem. 11 kwietnia w rzeszowskiej siedzibie uczelni wybitny językoznawca wygłosi wykład pt. „Mowa i pismo, słowa i wyrazy”.

Spotkanie to kolejna szansa na wysłuchanie wybitnego polskiego językoznawcy, który w marcu spotkał się na specjalnych wykładach z uczniami szkół średnich, nauczycielami, słuchaczami Akademii 50+ oraz studentami kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna WSIiZ. Profesor opowiadał o możliwościach i trudnościach w sztuce komunikacji m.in. w kontaktach nauczycieli z uczniami czy pacjentów z lekarzami, a także o tajnikach autoprezentacji podczas wystąpień publicznych.

Spotkanie pt. Mowa i pismo, słowa i wyrazy skierowane jest do wszystkich chętnych mieszkańców Rzeszowa i okolic. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - pod warunkiem dokonania zapisu przez formularz internetowy. LINK

Wykład odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 17:00 w auli im. Prof. J. Chłopeckiego (RA3) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, przy ulicy Sucharskiego 2.

Jerzy Bralczyk to wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalizujący się w języku mediów, reklamy, propagandy i polityki. Prowadzi działalność popularyzatorską w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego. Jest autorem licznych programów radiowych i telewizyjnych, a także esejów, felietonów i książek popularnonaukowych, np. „Zdrowy język”, „Wszystko zależy od przyimka” (wspólnie z profesorami Miodkiem i Markowskim), „Reklamowe gry i zabawy” czy „Porzekadła na każdy dzień”.

Od roku akademickiego 2023/2024 prof. dr hab. Jerzy Bralczyk jest wykładowcą w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ. Prowadzi zajęcia dla doktorantów Seminarium doktoranckiego z nauk o komunikacji społecznej i mediach, studentów studiów I stopnia na kierunkach Filologia angielska i Komunikacja cyfrowa, a także dla uczniów Publicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Był także gościem cyklu organizowanego przez WSIiZ pt. „Wielkie pytania w nauce”.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus