Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

21 października br. Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na konferencję podsumowującą projekt pt. Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną m.in. narzędzia diagnozy kompetencji medialnych uczniów oraz rekomendacje dla Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Projekt Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata, w którym coraz ważniejszą rolę odgrywają procesy mediatyzacji, cyfryzacji, konwergencji i mobilności.

Konferencja „O edukacji medialnej praktycznie” kierowana jest głównie do dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli szkół podstawowych i średnich, a także dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych tematyką kształcenia i badania kompetencji medialnych.

W ramach kończącego się projektu badacze wypracowali propozycje wsparcia szkolnej edukacji medialnej w postaci kwestionariuszy do badania kompetencji medialnych uczniów na różnych poziomach edukacji szkolnej, program studiów podyplomowych z tego zakresu oraz szereg rekomendacji dla Ministerstwa Edukacji i Nauki. Przeprowadzono także pilotażowe szkolenia dla nauczycieli, w których udział wzięło ponad 60 osób z całej Polski.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w partnerstwie z Norwegian University of Science and Technology w Trondheim.

 

PLAN WYDARZENIA

Popularne

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus