Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Biografia jednej z najsłynniejszych francuskich pieśniarek? Dramat oparty o materiały dokumentalne, opowiadający historię trudnych relacji polsko-ukraińskich? A może pełen namiętności spektakl przeznaczony jedynie dla widzów dorosłych? Sześć świetnych spektakli na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest w zasięgu ręki dla wszystkich studentów i pracowników rzeszowskich szkół wyższych.

Na luty i marzec Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przygotował promocję: 10 zł za sztuki grane na Małej Scenie im. Z. Kozienia, zaś 15 zł za bilet na spektakle grane na Dużej Scenie Teatru. Warunek? Być studentem rzeszowskiej uczelni wyższej i posiadać przy sobie ważną legitymację studencką lub być pracownikiem jednej z rzeszowskich szkół wyższych i posiadać zaświadczenie o zatrudnieniu. Promocja obejmuje sześć spektakli: "Lwów nie oddamy", "Dzieci Hioba", "Miłość i gniew", "Pogorzelisko", "Wenus w futrze" oraz "Piaf".

"Lwów nie oddamy" to przedstawienie oparte o materiały dokumentalne: wywiady, ankiety i źródła pisane, którego twórcy pokazują, jak pamięć o dawnych wydarzeniach karmi uprzedzenia i nienawiść. To niełatwa historia dotycząca polsko-ukraińskich relacji, zarówno tych dawnych, jak i współczesnych. Spektakl ten bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Więcej informacji o spektaklu.

Promocyjne pokazy: 27.02 godz. 19.00; 28.02 godz. 11.00

"Dzieci Hioba" to spektakl na podstawie "Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie" Icchaka Kacenelsona w przekładzie Jerzego Ficowskiego. Przedstawienie powstało ku pamięci i w hołdzie ofiarom Holocaustu i stanowi nie tylko przypomnienie dla tych, którzy wciąż nie potrafią zapomnieć tamtych czasów, ale również lekcję historii dla ludzi młodych. Więcej informacji o spektaklu.

Promocyjne pokazy: 2.03 godz. 16.00; 3.03 godz. 16.00

"Miłość i gniew" to dramat Johna Osborne'a opowiadający o uczuciach. Miłość i nienawiść przeplatają się ze sobą, niszcząc i dając życie bohaterom przedstawienia. To manifest braku zgody autora na obojętność i przyzwyczajenie. Czy jednak burzliwe uczucia faktycznie są najlepszym lekarstwem, czy może jednak trucizną? Więcej informacji o spektaklu.

Promocyjne pokazy: 2.03 godz. 19.00; 3.03 godz. 19.00

"Pogorzelisko" to przedstawienie oparte na dramacie Wajdiego Mouawada, kanadyjskiego pisarza, aktora, reżysera uhonorowanego Orderem Kanady. To historia podróży nie tylko geograficznej, ale również tej poprzez odkrywanie prawdy o rodzinie - a ta nie zawsze jest łatwa. Więcej informacji o spektaklu.

Promocyjny pokaz: 5.03 godz. 19:00

"Wenus w futrze" to spektakl pełen namiętności, przeznaczony jedynie dla widzów dorosłych. To historia niezwykle burzliwego spotkania, podczas którego widz będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie: jak wiele człowiek jest w stanie zrobić, aby zaspokoić swoje żądze? Więcej informacji o spektaklu.

Promocyjny pokaz: 6.03 godz. 19.00

"Piaf" to nazwisko, którego trudno nie znać, a przedstawienie opowiada historię jednej z najjaśniejszych gwiazd francuskiej piosenki. Czy Edith Piaf zmarła nie zaznawszy miłości? Więcej informacji o spektaklu.

Promocyjny pokaz: 12.03 godz. 19.00

 

Bilety na spektakle można rezerwować telefonicznie lub osobiście w teatrze:

Dział Sprzedaży i Marketingu: 17 853 22 52 (8.00-16.00)

Kasa biletowa: 17 850 89 89 (16.00-19.00)

Więcej informacji o promocji

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok