Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podkarpacka Komisja Filmowa po raz trzeci zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, które pomagają stawiać pierwsze kroki w filmie i poszerzać posiadane umiejętności pod okiem profesjonalistów. W programie tegorocznej edycji znajdą się zajęcia operatorskie, montażowe, scenariuszowe oraz poświęcone reżyserii i organizacji produkcji a spotkania poprowadzą aktywni twórcy z polskiej branży filmowej. Program realizowany będzie podczas weekendowych spotkań odbywających się w Rzeszowie od marca do listopada 2019 r. i podzielony na dwie integralne części: dokumentalną i fabularną. 

W ramach pierwszej części tegorocznego programu filmowego, od marca do czerwca uczestnicy będą pracować głównie nad krótkimi formami dokumentalnymi. Nauczą się pracy z rejestratorami obrazu i dźwięku, odbędą zajęcia z montażu i poznają podstawy oświetlania na planie filmowym. Dostaną praktyczne wskazówki reżyserskie, a na zajęciach z produkcji dowiedzą się, w jaki sposób pozyskać środki na wprowadzenie swoich pomysłów w życie.

Po wakacyjnej przerwie grupa rozpocznie realizację etiudy fabularnej i w praktyce dowie się, jak poprowadzić swoją produkcję krok po kroku. Uczestnicy wspólnie stworzą scenariusz, wyjadą na dokumentację lokacji, zaplanują sceny i ujęcia. Głównym punktem całego programu będzie kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym. Na końcu będzie też czas na zajęcia montażowe i postprodukcję zrealizowanego materiału. 

Do udziału w programie zapraszamy osoby powyżej 16. roku życia, zarówno te które mają już doświadczenie w branży audiowizualnej jak i pasjonatów, którzy w filmie będą stawiać pierwsze kroki. Chętnie spotkamy się ze studentami i osobami pracującymi zawodowo, niezależnie od branży. Ci, którzy chcą w przyszłości zdawać do szkół filmowych będą mogli liczyć na praktyczne rady i wskazówki, a ci, którzy mają już na koncie autorskie filmy, znajdą okazję do merytorycznej dyskusji i wymienią doświadczenia na forum grupy.

Rekrutacja trwa do 4 marca. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Podkarpackiej Komisji Filmowej: www.podkarpackiefilm.pl. Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą i dyspozycyjność.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

CAMON Plakat ONLINEf

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok