Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

29 marca w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis odbędzie się święto programowania - czwarta edycja Hackathonu Rzeszów! Uczestnikami są drużyny złożone z programistów, z których każda może wykazać się w jednej z trzech kategorii, aby wciągu 24 godzin stworzyć autorski projekt. Masz laptopa, umiejętności i świetny pomysł? Zbierz swoich znajomych developerów i zgłoście się już dziś!

Ideą Hackathonu jest zachęcenie programistów do zmiany swoich pomysłów w funkcjonujące prototypy i produkty. Wydarzenie to łączy studentów, inżynierów i ludzi z pasją oraz stanowi dla nich szansę na zrealizowanie i zaprezentowanie swoich projektów. Uczestnicy połączeni w zespoły mają 24 godziny na stworzenie autorskiego projektu lub rozwiązania w jednej z trzech kategorii: GameDev, Internet of Things oraz Line of Business. Każda z nich ma swoje osobne kryteria oceny, są jednak one wspólne dla wszystkich uczestników danej kategorii i już teraz znane. We wszystkich najbardziej liczy się jakość wykonania i prezentacji.

W GameDev bierze się również pod uwagę, na jak wielu platformach gra jest dostępna i czy używa Virtual Reality. Dla IoT ważny jest projekt biznesowy, zaś w Line of Bussines najistotniejsza jest możliwość globalnego skalowania. Podstawowe kryterium obowiązuje jednak wszystkich: każdy projekt czy prototyp ma mieć praktyczne zastosowanie, być funkcjonalny i mieć potencjał. Nie istnieją formalne wymagania uczestnictwa w wydarzeniu - wystarczy, że się lubi programować. Nie ma również ograniczeń co do języka i stosowanych technologii - całą aplikację opracowuje się na swoim systemie lokalnym, po czym przesyła się ją na Hacker Earth w formacie pliku tar/zip wraz z instrukcją do uruchomienia programu i kodu źródłowego.

Trzy poprzednie edycje Hackathonu zgromadziły łącznie ponad 500 uczestników i przyczyniły się do powstania ośmiu nowych spółek. Ponad 100 studentów dzięki uczestnictwie znalazło nowe zatrudnienie. Finalne projekty podbijają rynek lokalny i zagraniczny. Lubisz „kodzić”, masz świetny pomysł i dobrych programistów wokół siebie? Zgłoś się już dziś! Udział w Hackathonie jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są Cervi Robotics i Servo Code, zaś partnerami, oprócz Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego czy Miasta Rzeszów, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, JetBrains, Revolut, ChallengeRocket.com czy Scirra.

 

Zdjęcia z poprzedniej edycji

Więcej informacji:

Oficjalna strona  Hackathonu

FB wydarzenia

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok