Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

fot. organizator

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Klasyczna opowieść w soczewce współczesnych wartości pod nocnym białym niebem. Wkrótce możecie to zobaczyć, bo już 2 i 3 września odbędzie się spektakl teatralny pt. „Białe noce” w reżyserii Mileny Cichoń. Artyści zaprezentują swoje widowisko w Biurze Wystaw Artystycznych na ul. Jana III Sobieskiego 18. Wydarzenie zostanie łącznie zaprezentowane czterokrotnie w ciągu tych dwóch dni: o 13:00 i 18:00 w piątek oraz o 14:00 i 18:00 w sobotę.

„Białe noce” zostały oparte na powieści Fiodora Dostojewskiego. Wszystko zaczyna się od historii miłosnej, która wydaje się istotnym elementem. Jednak sztuka skrywa swoje drugie oblicze, które artyści odsłaniają przy użyciu nowoczesnych technik aktorskich m.in. techniki Meisnera.

Zespół, który odpowiada za widowisko, składa się z młodych artystów, którzy od lat związani są ze sceną na swój sposób – czyli z miłością do sztuki. To uczniowie oraz studenci od lat działający w amatorskich ruchach teatralnych. Spektakl ten reżyseruje debiutująca w tym kierunku Milena Cichoń. Scenografię i kostiumy przygotowuje Patrycja Jaksan. Oprawę muzyczną i oświetleniową przygotował Dominik Wilk, a za choreografię odpowiada Aleksandra Bałda. Produkcją zajęła się Katarzyna Długosz.

Na scenie natomiast zobaczymy młodych artystów, którzy podchodzą do sztuki z pełną pasją. Wystąpią:

- Daria Ciuł

- Miłosz Pelc

- Łukasz Krasoń

- Aleksandra Bałda

- Maksymilian Zieliński

ZOBACZ WYDARZENIE

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus