Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Redakcja intro.media zaprasza do udziału w cyklu wykładów otwartych „Wyzwania w medycynie XXI wieku”. Pierwsze spotkanie – 24 stycznia 2019 o godz. 12:00, w klubie IQ.

Cykl spotkań zostanie zainaugurowany wykładem pt. „Czy w dobie fake news można skutecznie nauczać medycyny?”, który poprowadzi prof. Paweł Januszewicz – lekarz pediatra, profesor nauk medycznych, wieloletni dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Outlook Inline ima 

Notka biograficzna

Prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz

Żonaty, troje dzieci, ośmiu wnuków. Pochodzi z rodziny o 100-letnich tradycjach medycznych. Ukończył studia lekarskie w Akademii Medycznej w Warszawie, zaś studia podyplomowe w Niemczech, Japonii i Kanadzie. Posiada specjalizację II stopnia z pediatrii oraz specjalizację w dziedzinie zdrowia publicznego. Wieloletni dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, przez dwie kadencje Krajowy Konsultant w dziedzinie Pediatrii. Aktualnie profesor na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, tamże kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Kierownik Laboratorium Badań Innowacyjnych w Zdrowiu Publicznym, pełni też funkcję Konsultanta Wojewódzkiego ds. Pediatrii na teren województwa podkarpackiego. Członek wielu krajowych i zagranicznych towarzystw i rad naukowych, autor ponad 170 publikacji naukowych, wielu monografii i podręczników, promotor kilkudziesięciu licencjatów, magistrów i kilkunastu doktorantów. Konsultant Generalny Fundacji POLSAT, dziennikarz i komentator medyczny POLSAT NEWS.

Jest jednym z założycieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Kawaler Orderu Prymasa Polski.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok