logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tegoroczna 62 edycja konkursu piosenki Eurowizja zakończyła się klęską zarówno dla reprezentantki Polski Kasi Moś, jak i dla Ukraińców z O'Torvald. Polska dostała 64 punkty i zajęła 22 miejsce, a przedstawicieli Ukrainy zajęli 24 pozycję w końcowej tabeli z 36 punktami. O'Torvald jako jedyny zespół w tym roku prezentował piosenkę rockową, jednak nie przyniosło to sukcesu. Przed konkursem zagraniczni dziennikarze nie przepowiadali ukraińskiemu zespołowi zwycięstwa. Intro publikuje tłumaczenie zdań dziennikarzy, których zebrał Karabas Live.

Dawid Lindstorm (Finliandia), gazeta Nya Aland:

Moim zdaniem Ukraina nie musi się przejmować zwycięstwem w konkursie jako gospodarz Eurowizji. Tak samo, jak w 2005 roku, kiedy przyjmowaliście konkurs. Moim zdaniem zajmą 17 pozycję w tabeli. Piosenka Time brzmi zbyt staroświecko. Przypomina mi The Rasmus.

Gabor Worosz (Węgry), Rannor RTV:

Moim zdaniem, O'Torvald nie traktuje Eurowizji zbyt poważnie. Lubią grać na scenie i występować. Nie wiem jakie miejsce zajmą w tabeli, ale trzymam kciuki za chłopaków i życzę im powodzenia. Myślę, że muzyka rockowa musi być na tym konkursie pod hasłem "Propagujemy różnorodność!". Wspomnijcie o Lordi w 2006.

Tomas Rodżens (Canada), delegacja Eurowizji i freelancer:

W tym roku ukraiński reprezentant wyróżnia się spośród innych. Żenia pracuje nad muzyką, a tekst piosenki Time wyszedł bardzo namiętny. Myślę, że widzowie dadzą im szansę. Zobaczyłem tylko małą część występu O'Torvald na próbach. Oglądałem także występ w eliminacjach krajowych, gdzie muzycy mieli na piersiach czasomierze. To było super.

Ricardo Paskuini (Włochy), ogaitaly.net:

Osobiście dla mnie O'Torvald jest bardzo ciekawy. Lubię taką muzykę, jestem pewien, że na Eurowizji musi być przynajmniej jedna grupa rockowa. Wielu ludzi mówi, że to tylko popowy konkurs, jednak to konkurs muzyki jako takiej. Możecie lubić jeden styl, a drugi nie – to nie jest ważne. Dobrze, że taka piosenka jak Time jest na tym konkursie. Nie lubię zapowiadać wyników, ale moim zdaniem widzowie zagłosują na O'Torvald tylko przez to, że się wyróżnia. Nie wygra, ale w pierwszej 10 będą.

62 konkurs piosenki Eurowizji odbył się w Kijowie, finał miał miejsce 13 maja. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Portugalii Salvador Sobral, drugie miejsce zajął Kristian Kostow z Bułgarii, a trzecie Sunstroke Project z Mołdawii. 

Zdjęcie: Alina Vozna

Grafika: screen Eurovision

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus