Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Magazyn
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podobno czas to pieniądz. Dlatego chcemy żeby informacje były przekazywane szyb­ko, skrótowo i w ciekawej formie. My wymagamy, a media próbują się dostosować.

Korzystanie z Internetu jest dla nas codzienno­ścią. Współcześnie chcemy aby informacja do­cierała do nas szybko, niemalże natychmiasto­wo. Jeżeli tak się nie dzieje, zaczynamy snuć podejrzenia. Skoro nie piszą, to na pewno coś kombinują. Nikomu nie przychodzi do głowy, że dziennikarz stara się zweryfikować wiadomości, co z kolei wymaga czasu.

Powstanie Internetu, a później wejście w życie ery Web 2.0 spowodowało, że praca dziennika­rza zmieniła się. Wcześniej, poprzez tradycyjne media, profesjonaliści przekazywali nam infor­macje z kraju i zagranicy. To ich zadaniem było węszyć, dopytywać i kontrolować to, co dzieje się na scenie politycznej. Kontakt z dziennika­rzem był ograniczony. Komunikacja między nadawcą a odbiorcą była jednostronna.

Dzisiaj, w erze portali społecznościowych, więk­szość ludzi związanych z tradycyjnymi media­mi posiada konta na stronach takich jak: Twit­ter, czy Facebook. Internauta w łatwy i szybki sposób może wejść w interakcje z dziennika­rzem, poprzez dodanie komentarza lub kliknię­cie rozsławionego symbolu „LubięTo”.

Zmianie uległy również relacje między dzien­nikarzami a politykami. Często jest tak, że re­porterzy czekając na konferencje prasową rządu, odświeżają z niecierpliwością Twittera, licząc na jakiś wpis ze strony ministrów. Aby być na bieżąco, zobowiązani są śledzić to, co dzieje się na portalach społecznościowych. Współcześnie, najważniejszym elementem przekazu informacji jest czas. Im szybciej, tym teoretycznie lepiej.

Taką sytuację świetnie wykorzystują politycy. Internet stał się dla nich miejscem, gdzie sami mogą kreować swój wizerunek. Dodatkowo, ko­rzystanie z portali takich jak Facebook, Twitter czy Instagram prowadzi nie tylko do promocji danej osoby, ale również do upowszechnienia jej poglądów.

Przeczytaj cały artykuł: Szybkość przekazywanych wiadomości przede wszystkim

Ilustracja: Vadym Petrovskyi

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus