Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Magazyn
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Portale randkowe? Miłość? Znajomość? Internet? Mogłoby się wyda­wać, że to całkiem śmieszne połą­czenie, mających niewiele ze sobą wspólnego wyrazów. Tak samo jak śmieszne wydają się reakcje ludzi na to wyjątkowe zdanie: „poznaliśmy się w sieci”.

Ukrywane (nie zawsze) uśmiesz­ki, politowanie w oczach i nawet wiązanka określeń związanych z brakiem dojrzałości, łatwowier­nością oraz desperacją. Możemy sobie mydlić oczy stwierdzenia­mi, że tolerancja i zrozumienie wzrasta. Prawda jest taka, że każdy, któremu wygodnie udało się znaleźć drugą połówkę wśród znajomych „na żywo”, będzie patrzył z góry na parę, która po­znała się przez Internet.

Parę lat temu w ogóle nie do po­myślenia byłby fakt, że można poznać kogoś wartościowego dzięki tej „złej sieci”. Dzięki nie­pewnemu źródłu jakim jest Inter­net. Dzięki niemal jego czarnej i fałszywej stronie, jak niekiedy można usłyszeć o portalach rand­kowych. Przecież to siedlisko zboczeńców, psychopatów, prze­różnych zwyrodnialców i po­tencjalnych morderców, którzy tylko czyhają na swoją kolejną ofiarę niewinnie buszującą w In­ternecie, poszukującą szczęścia.

Jednak czy nie możemy powie­dzieć tego samego o klubach i pubach? Skąd wiesz, czy ten przystojniak, który właśnie za­proponował ci drinka, nie chce cię upić i zgwałcić? Skąd wiesz co ma na sumieniu ta miła dziew­czyna z krzesła obok? Nie masz zielonego pojęcia. Dlatego tutaj pojawia się swoista wyższość In­ternetu. Masz bezpieczną barierę szklanego monitora, która obroni cię przed przynajmniej początko­wymi zagrożeniami.

Wielka sieć WWW jest dla wielu z młodych ludzi drugim (nieraz jedynym) domem. W jaki sposób utrzymujemy kontakt ze znajo­mymi? W jaki sposób dowiadu­jemy się o najnowszych wyda­rzeniach, imprezach, szczególnie w naszej okolicy? Poczta? Gaze­ty? Nawet telefony mają przecież dostęp do Internetu. Nie ma po­wodu się oszukiwać, jest to wiel­ka część naszego życia i na pew­no nagle nie zniknie, a będzie się ciągle poszerzać i rozwijać.

Przeczytaj cały artykuł: Znajomość/miłość/przyjaźń w sieci?!

Ilustracja: Artur Kornaga

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus