logo wsiiz main

Fot. Szymon Gliwa

18 listopada odbyła się Gala Absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uroczystość miała miejsce w Kampusie uczelni, w Kielnarowej. Swoje dyplomy odebrali Absolwenci ścieżek polskojęzycznych kierunków I oraz II stopnia.

O godzinie 10:00 w Auli Głównej rozpoczęła się Graduacja Absolwentów kierunków I stopnia, natomiast o godzinie 14:00 odbyła się druga część uroczystości przeznaczona dla kierunków II stopnia. W tym roku grono Absolwentów WSIiZ powiększyło się o studentów kierunków: Filologia, Grafika komputerowa i Produkcja multimedialna, Dietetyka, Kosmetologia, Zarządzanie, Psychologia w Zarządzaniu, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Fizjoterapia.

Otwarcie Gali - przemówienie Rektora

- Zawsze masz możność żyć szczęśliwie, jeśli pójdziesz dobrą drogą i zechcesz dobrze myśleć i czynić. A szczęśliwy ten, kto los szczęśliwy sam sobie przygotował. A szczęśliwy los, to dobre drgnienie duszy, dobre skłonności, dobre czyny  - słowami Marka Aureliusza przywitał tegorocznych Absolwentów Rektor prof. Andrzej Rozmus. Podkreślił w ten sposób istotę właściwego wyboru kierunku studiów, aby otworzyć przed sobą jak najwięcej możliwości rozwoju i poszerzenia własnych horyzontów. Gdzie jak sam zaznaczył: "świat stał się bardzo wymagający".

Przeczytaj także: Zgłoś się do X edycji konkursu „WSIiZ ma Talent” oraz „WSIZ art. Talent”

Absolwenci Roku

Najzdolniejsi, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami i czynnie uczestniczyli w życiu akademickim otrzymali z rąk Pani Prorektor dr. Barbary Przywary tytuł "Absolwenta Roku". Przyznawany jest on każdego roku, natomiast tym razem mogło się nim zaszczycić łącznie 15 studentów, z czego czterech z kierunków anglojęzycznych.

Uroczyste wręczenie dyplomów

Po krótkiej części artystycznej, w której wystąpiła Aleksandra Krakowska, przyszedł czas na punkt kulminacyjny programu. Było nim oficjalne wręczenie dyplomów licencjackich i magisterskich oraz ceremonialne włączenie głównych uczestników gali do grona Absolwentów WSIiZ. Poprzez symboliczny gest przełożenia chwost znajdujących się przy biretach z lewej strony na prawą zostali oni oficjalnie wprowadzeni do kręgu Absolwentów.

DSC 4123Wręczenie dyplomów / fot. Szymon Gliwa

Wszyscy uczestnicy Gali obejrzeli również krótki film, w którym byli studenci WSIiZ opowiadali o swoich doświadczeniach i wspomnieniach związanych z uczelnią oraz za co ją polubili. Zwracali uwagę na praktyczność kształcenia oraz możliwość wyrobienia certyfikatów. Przy czym szczególnie docenili nawiązane znajomości na następne lata.

Następnie Absolwenci dziękowali wszystkim pracownikom uczelni za owocną i praktyczną współpracę. Nie obyło się również bez gratulacji w kierunku dyplomowanych za włożony wysiłek i poświęcony czas na rzecz osiągniętych wyników oraz ukończenia studiów na poziomach licencjackich i magisterskich.

Przeczytaj także: Loża Biznesu - spotkanie z People Can Fly już w przyszłym tygodniu

Na zakończenie oficjalnej części odbyło się losowanie nagród, po czym uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z władzami uczelni. Klub Absolwenta przygotował również poczęstunek, który Pani Prorektor dr. Barbara Przywara rozpoczęła od wzniesienia toastu zapraszając Absolwentów do stałego kontaktu z uczelnią.

Klub Absolwenta

Będąc członkiem Klubu Absolwenta można liczyć na wsparcie ze strony uczelni w początkach swojej kariery zawodowej. Przynależność do klubu daje możliwość do korzystania z różnych zniżek, a organizowane zjazdy są świetną okazją do odnawiania starych znajomości.

Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na stronę: https://absolwent.wsiz.pl/

Fot. Szymon Gliwa

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus