logo wsiiz main

Fot. Ada Woźniacka

8 i 9 czerwca miasteczko studenckie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Cichej zmieniło się w festiwalowe centrum miasta. Na scenie wystąpili tacy twórcy jak Poparzeni Kawą Trzy, Happysad czy Bambi.

Główna scena pierwszego dnia powoli przyciągała tłumy. Imprezę z przytupem otworzył zespół Void, grający muzykę w stylu metalcore. Był to ich debiut na większej scenie w obecnym składzie. Poza sceną przyznali, że upał nie przeszkodził w dobrej zabawie na scenie. Wokalista Kajs pisze teksty piosenek, jednocześnie dbając aby przepływała przez nie pasja do gry całego zespołu.

KULTU 01Przejęcie kluczy do miasta Rzeszowa przez studentów Samorządu Studentów UR oraz Samorządu Studenckiego WSIiZ / Fot. Szymon Gliwa

Kto grał na scenie głównej?

Pierwszego dnia wystąpili również Sypo, Cyrko, Poparzeni Kawą Trzy, Kukon Zeamsone i Fukaj. Poparzeni Kawą Trzy zabawiali słuchaczy pod sceną ucząc ich refrenów swoich hitowych piosenek, rzucając żartami pomięczy koncertami czy zapewniając na scenie koordynatora układu tanecznego.

W dniu ostatnim pełną emocji zabawę zapewnili: Lynx, Bejs, Sarius, Coudry x Marekoyot, Happysad, bambi, Vito Bambino i gwiazdą wieczoru zamykającą imprezą był Wac Toja.

A poza sceną główną…

Oprócz głównej atrakcji na festiwalu nie zabrakło strefy gastronomicznej oraz sceny klubowej organizowanej przez klub Aloha.
Do wygania było wiele nagród w konkursach. Jeden z nich organizował główny sponsor wydarzenia browar Perła. Warunkiem udziału było umieszczenie na social mediach kreatywnego zdjęcia z dmuchaną bramą umiesczoną przez sponsora, prowadzącą do głównej sceny.

Drugi natomiast polegał na wrzuceniu na swoje social media najciekawszego i najśmieszniejszego zdjęcia z maskotką niebieskiego słonia (maskotką Uniwersytetu Rzeszowskiego),  który krążył wśród imprezowiczów.

Organizator wydarzenia: Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego
Współorganizator: Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania

/ Autorzy: Olga Robutka, Jakub Izdebski
Fot. Ada Woźniacka i Szymon Gliwa

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus