Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

II miejsce zajęła studentka WSIiZ - Edyta Musiał / fot. Maciej Kluska, Podkarpackie Centrum Innowacji

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
W dniach 7-8 października w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie odbył się NASA Space Apps Challenge. Przez dwa dni prawie setka uczestników stworzyła wiele projektów, wśród których można było wyróżnić aplikacje, filmy czy gry planszowe.

 

W ciągu prawie 30 godzin pracy aż 26 zespołów szukało innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach ekologii, technologii i nie tylko … Mieli w tym czasie możliwość skorzystania z pomocy mentorów czyli ekspertów specjalizujących się w różnych dyscyplinach.

Zakończenie i ocena jury

O godzinie 16:00, drugiego dnia Hackathonu, projekty zostały ukończone i wysłane do oceny lokalnej, którą dokonało jury w składzie:

- Tomasz Skoczylas (Dyrektor Centrum Innowacji Miejskich UrbanLab Rzeszów),

- Maja Wasilewska (Ekspert Departamentu Rozwoju Innowacji PARP),

- Radosław Krajewski (Specjalista ds. Rozwoju Technologii w PCI).


Natomiast o godzinie 18:00 nastąpiło ogłoszenie wyników.

Hackathon03W trakcie pracy ... / Fot. Maciej Kluska / Podkarpackie Centrum Innowacji

Zobacz także: Złap okazję, aby zobaczyć WSIiZ od środka!

Hackathon02Chwila przerwy / Fot. Maciej Kluska / Podkarpackie Centrum Innowacji

Nagrody i nominacje

I miejsce oraz nagrodę w wysokości 15 000 zł uzyskał zespół Interceptor z Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Drużyna uczniowska stworzyła projekt aplikacji pozwalającej obejrzeć sondę i/lub satelitę jako model 3D - a wszystko to w technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości (AR i VR). W aplikacji zostały również zawarte informacje na temat misji jaką jest progresja człowieka w podboju kosmosu. Dzięki temu aplikacja świetnie nadaje się do nauki. Członkowie zespołu uzyskali również 1. Wyróżnienie za najlepszy zespół uczniowski.

II miejsce i nagrodę w wysokości 10 000 zł, 1. Wyróżnienie dla zespołu studenckiego oraz nominację do nagrody globalnej zdobył jednoosobowy team CinnamonStar czyli Edyta Musiał, studentka Projektowania Graficznego z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Stworzyła ona projekt edukacyjnej gry planszowej Aquanomy poruszającej temat ekologii, gdzie zadaniem graczy jest zmaganie się ze zmianami klimatycznymi poprzez produkcję zasobów oraz budowę różnego rodzaju infrastruktur.

Zobacz także: “Rola polskich samorządów w odbudowie Ukrainy” – podsumowanie debaty

III miejsce z nagrodą 5000 zł, 2. Wyróżnieniem dla zespołu uczniowskiego oraz nominację do nagrody globalnej uzyskał zespół MCX Studio z ZST Leżajsk, który opracował grę strategiczną poruszającą tematykę niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi i radzenia sobie z nimi.

Hackathon01Nagrodzeni i pozostali uczestnicy / Fot. Maciej Kluska / Podkarpackie Centrum Innowacji

Poza podium wyróżnienia uzyskali również:
- Zespół Fire 5 w skład, którego wchodzili uczniowie ZSE w Rzeszowie i I LO w Łańcucie (nominacja do nagrody globalnej),
- Zespół 3DEX-POL z Politechniki Rzeszowskiej (2. Wyróżnienie dla zespołu studenckiego).

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus