Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Fot. Szymon Gliwa

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Dzień Otwarty WSIiZ za nami! Ponad 500 uczniów z różnych szkół i miast miało okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Wśród uczestników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Rzeszowa, ale także uczniowie z Łańcuta, Tarnobrzega, Strzyżowa, Jasła, Mielca i Stalowej Woli, a także indywidualni uczestnicy z różnych części kraju.

Oficjalne Otwarcie przez Rektora

Całość wydarzenia miała swój początek w auli KM8, gdzie Rektor uczelni, dr hab. Andrzej Rozmus, oficjalnie zainaugurował Dzień Otwarty WSIiZ. Przedstawił historię uczelni oraz korzyści płynące z nauki w wielokulturowym środowisku, które tworzą studenci z ponad 50 krajów na wszystkich kontynentach. Podkreślił również przyszłościowy charakter kierunków oferowanych przez uczelnię, zwracając uwagę na ich dostosowanie do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Wystąpienie Gościa Specjalnego

Następnie głos przejął gość dnia, Paweł Grabias, prowadzący popularny kanał YouTube "Rock Your English". Opowiedział on o swojej drodze do sukcesu oraz przeprowadził krótką prezentację na temat "Czy gramatyka jest nam potrzebna do nauki języka?", co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Ciekawym aspektem przemówienia była historia związana z wystąpieniami w kabarecie oraz początkami kariery Youtubera. Na zakończenie odbyło się losowanie gdzie kilku uczniów wygrało torbę upominków od uczelni.

Przeczytaj także: „Shapes of Dystopia: Trends, Currents and Risks” - poznaj program konferencji

Zajęcia Tematyczne i Warsztaty

Grupy Uczniów i Warsztaty

Po oficjalnym rozpoczęciu, uczniowie zostali podzieleni na grupy tematyczne i udali się na wybrane przez siebie warsztaty. Uczestnicy otrzymali m.in. los na niespodziankę oraz voucher na jedzenie (z lemoniadą, wodą, pizzą, muffinką marchewkowo-jabłkową i jabłkiem).

dni 14 z 19Dzień Otwarty WSIiZ / Fot. Szymon Gliwa

Przeczytaj także: IntroPasje Podcast: Rzeczywistość rdzennych amerykanów i horyzonty naszej wyobraźni

Warsztaty Specjalistyczne

W skład warsztatów wchodziły m.in. zajęcia z fotogrametrii, kreatywnego selfie oraz pielęgnacji skóry twarzy. Na zajęciach z fotogrametrii uczniowie dowiedzieli się, jak za pomocą zwykłego telefonu zrobić dokładny skan 3D danego przedmiotu. Natomiast na spotkaniu o kreatywnym selfie goście poznali techniki robienia zdjęć takie jak odpowiedni kąt telefonu, ułożenie włosów, oświetlenie i użycie filtrów. Nie zabrakło również warsztatów dla nauczycieli, takich jak „Sztuczna inteligencja w klasie: przydatne narzędzia dla nauczycieli”.

dni 12 z 19Dzień Otwarty WSIiZ / Fot. Szymon Gliwa

Strefy Tematyczne i Atrakcje

Strefa Nauki i Technologii

W strefach tematycznych uczniowie mieli okazję poznać ofertę kół naukowych WSIiZ. Każde stoisko oferowało quizy z nagrodami oraz możliwość rozmowy z członkami kół naukowych. Szczególną atrakcją były symulatory VR, możliwość zwiedzenia ciężarówek marki DAF i Scania, programowanie gry komputerowej oraz laboratoryjne prace na roztworach. Dużym zainteresowaniem cieszył się również escape room.

dni 2 z 19Dzień Otwarty WSIiZ / Fot. Szymon Gliwa

Spotkanie z YouTuberem

Uczestnicy mogli również zrobić sobie zdjęcie z Pawłem Grabiasem. Była to niepowtarzalna okazja do spotkania znanego YouTubera osobiście, zadania mu kilku pytań a nawet uzyskania autografu.

Przeczytaj także: Za nami 29. edycja Rzeszowskich Juwenaliów [ZDJĘCIA]

Piknik i Rozrywki w Tabernie pod Sosnami

Poza poczęstunkiem, uczniowie mieli okazję ponownie wykorzystać swoje losy i wygrać nagrodę podczas drugiej tury losowania. W strefie rozrywki odbywały się warsztaty takie jak taniec towarzyski czy taniec wielokulturowy. W strefie sportu uczestnicy mogli skorzystać ze strzelnicy, tyrolki, bramki celnościowej oraz obejrzeć pokaz mistrza Europy WKSF Kettlebell Sport.

dni 17 z 19Dzień Otwarty WSIiZ / Fot. Szymon Gliwa

Uczniowie podkreślali panującą atmosferę całego wydarzenia oraz to, że każdy znalazł coś dla siebie, przy czym świetnie się bawił. Dzień Otwarty WSIiZ były doskonałą okazją do poznania uczelni, jej oferty edukacyjnej oraz spotkania z inspirującymi osobami i uczestnictwa w różnorodnych warsztatach oraz atrakcjach.

 
Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus