Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Trudno znaleźć bardziej przeciwstawne sobie pojęcia jak terroryzm i piękno” – tak pisze w zapowiedzi do swojego wykładu sam prof. S. Chwin. Wydarzenie odbędzie się 19 lutego o 17:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. „Terroryzm i piękno – między historią a literaturą” jest to drugi wykład już kolejnej edycji cyklu wykładów interdyscyplinarnych "WIELKIE PYTANIA W NAUCE I KULTURZE", realizowanych pod patronatem "Tygodnika Powszechnego" i z inicjatywy WSIiZ.

Prof. Stefan Chwin - jeden z największych znawców literatury, eseista, wybitny krytyk literacki, pisarz, którego książki przetłumaczono na 20 języków, człowiek o szerokich horyzontach, niezwykła osobowość opowie gościom o tym, jak zmieniał się sam terroryzm razem ze zmianą postawy artystów, filozofów, publicystów wobec tego zjawiska.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz – poeta, redaktor i felietonista „Tygodnika Powszechnego”. Zapowiada się więc naprawdę intrygujące wydarzenie, które będzie prowadzone 19 lutego br., o godz. 17:00, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Warto również podkreślić, że wydarzenie nie będzie miało charakteru tylko wykładu. Uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania i dyskutując z prowadzącym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak należy się zarejestrować na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wielkiepytania i pokazać na miejscu wydrukowany bilet wstępu. W dniu wydarzenia zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30. Podczas spotkania każdy będzie mógł nabyć publikacje Pana Profesora, natomiast po spotkaniu będzie możliwość rozmowy z Mistrzem i uzyskania dedykacji oraz autografów.

Trzecie spotkanie, z udziałem Pani Anny Dymnej oraz Wojciecha Bonowicza, będące uwieńczeniem tegorocznego cyklu wykładów „Wielkie pytania w nauce i kulturze” pt. „Sztuka życia”, odbędzie się 16 kwietnia br. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Informacja o możliwości rezerwacji biletów pojawi się na stronie internetowej cyklu.

W zamyśle organizatorów, realizacja cyklu stanowić ma również swego rodzaju opozycję dla niewymagającej intelektualnego wysiłku rozrywki wszechobecnej w mediach. Idąc niejako pod prąd, chcą oni wyjść do społeczeństwa z produktem unikalnym, który ze względu na swoją niepowtarzalność, cieszył się do tej pory dużą popularnością. W wykładach z udziałem ks. prof. Michała Hellera, śp. prof. Jerzego Vetulaniego oraz prof. Jerzego Bralczyka uczestniczyło kilka tysięcy osób, a bilety do udziału w spotkaniach wyczerpały się na kilka tygodni przed realizacją wydarzenia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Fundacją Centrum Kopernika w Krakowie oraz z wydawnictwem Copernicus Center Press. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Popularne

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus