logo wsiiz main

Dzień otwarty WSIiZ / Fot. Szymon Gliwa

Przed maturzystami czeka kolejny rozdział ich edukacji – studia. Gdzie już niebawem zmierzą się z dylematem, którą uczelnię wybrać. W związku z tym Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania wyszła im naprzeciw – 19 października w Kielnarowej odbył się Dzień Otwarty.

Na potencjalnych kandydatów czekało wiele atrakcji. Zaczynając od wykładów, przez ćwiczenia, na zajęciach tańca kończąc. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zainteresować uczestników. Zarówno warsztaty jak i wykłady praktyczne poprowadzone przez pracowników oraz studentów WSIiZ, wzbudziły zainteresowanie wśród gości.

Odpowiedzi na pytania i nowe ścieżki kształcenia

Na miejscu był także dział rekrutacji, dzięki któremu uczniowie mogli dowiedzieć się o szczegółach związanych z przyjęciem na uczelnię. Gdzie przed młodymi spory wybór, ponieważ w tym roku doszły trzy nowe kierunki licencjackie: Analityka danych w biznesie, Zrównoważony rozwój i środowisko oraz specjalizacja dla kierunku Psychologia w zarządzaniu – Zarządzanie zasobami ludzkimi.

Przeczytaj także: Kosmiczny Hackathon w Podkarpackim Centrum Innowacji

dzień_otwarty39.jpgWystawy Kół Naukowych, które mieli okazję poznać uczniowie / Fot. Szymon Gliwa

Nie tylko nauka – poznanie społeczności akademickiej

Oprócz spotkań przypominających swoją formą zajęcia na uczelni, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w mniej codziennych atrakcjach. W strefie rozrywki czekała na nich bramka celnościowa oraz strzelnica. Każdy mógł zachować karteczkę z własnymi celnymi strzałami. Przy czym broń palna była zasilana bezpiecznymi kuleczkami.

Na Sali balowej karczmy funkcjonującej przy kampusie studenci zagraniczni poprowadzili zajęcia taneczne, gdzie każdy miał okazję trochę się zmęczyć na parkiecie. Co więcej, swoje stoiska wystawiły Koła Naukowe, dzięki czemu młodsi koledzy jeszcze nie studiując na uczelni, zapoznawali się z jej studenckim życiem. Samorząd Studencki również zorganizował swoje stoisko.

Uczestnicy wydarzenia i ich wrażenia

A jak na te wszystkie atrakcje reagowali przyszli studenci? W rozmowach przyznawali, że z pewnością zwiedzą uczelnię. Część z nich miała już ulubiony kierunek, a Dział Rekrutacji rozmawiał z nowymi kandydatami. Goście przyjechali głównie w zorganizowanych grupach wraz ze swoimi szkolnymi opiekunami. Oprócz maturzystów znalazło się wiele osób ze wcześniejszych klas, dla których było to pierwsze zetknięcie z uczelnią wyższą.

Część z nich przebyła niemałą drogę do Kielnarowej, gdyż oprócz uczniów z rzeszowskich szkół, przyjechali również z innych miast np. Kolbuszowej. Pozytywnie wspominają oni warsztaty, w których mieli przyjemność brać udział, a kto wie, może za parę lat sami je przeprowadzą.

Dzień otwarty to jedna z inicjatyw zachęcających młodych do studiowania. W końcu nie na co dzień osoby z zewnątrz mogą uczestniczyć w życiu akademickim. Dzięki temu Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania miała okazję stać się dla nich nieco bliższa.  

 

Przeczytaj także: Gromkie brawa w Kielnarowej - 15. edycja konferencji InternetBeta

Fot. Szymon Gliwa

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus