Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

IntroPasje

Radio
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
"Mowa, przepona i koordynacja ciała są fundamentem każdego występu," mówili aktorzy Halo Theatre Company. W najnowszym odcinku podcastu nasi Goście opowiadają, jak przygotowują się do występów, na czym skupiają się podczas gry oraz omawiają, czym jest "profesjonalna improwizacja."

W studiu IntroMedia gościliśmy Łukasza Kwaśnika i Magdalenę Nowicką, uczniów . W ramach dodatkowych zajęć występują na scenach ogólnopolskich i regionalnych zdobywając wiele nagród podczas różnych konkursów. Dodatkowo znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie występowania przed widownią jest niezaprzeczalnie przydatną umiejętnością w dorosłym życiu.

Ćwiczenia Przed Występem

Gra aktorska to przede wszystkim intensywny trening. Uczniowie uczą się skryptu na pamięć, pracują nad koordynacją ciała i poprawną wymową. Największą trudnością jest zsynchronizowanie ruchów, aby były płynne i harmonijne z innymi aktorami. Kluczowe jest także pracowanie przeponą podczas mówienia, co sprawia, że głos jest donośny i wyraźny bez potrzeby krzyczenia. Jest to istotne, ponieważ na scenie aktorzy nie korzystają z mikrofonów. Takie detale, choć wydają się drobne, są niezbędne dla udanego występu.

Osiągnięcia

Halo Theatre Company może pochwalić się wieloma nagrodami. Najważniejszym osiągnięciem, był występ w finale X edycji "Mini Globe", gdzie zostali wytypowani spośród kilkuset szkół w Polsce i zajęli III miejsce. Na co dzień występują w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie można podziwiać ich spektakle. Warto dodać, iż ich występy są głównie w języku angielskim, co sprawia, że dykcja i akcent mają duże znaczenie.

Przeczytaj także: Halo Theatre Company z III miejscem w ogólnopolskim przeglądzie „MiniGlobe”

Więcej o Halo Theatre Company znajdziecie na stronie liceum [tutaj] oraz zapraszamy na spektakl na żywo w wykonaniu uczniów.

Goście spotkania: Łukasz Kwaśnik i Magdalena Nowicka
Rozmowę prowadził: Jakub Tokarski

POSŁUCHAJ na SPOTIFY🎧


Zachęcamy także do wysłuchania kolejnych odcinków z cyklu IntroPasje, gdzie każda pasja ma swoją intrygującą historię.


Zobacz pozostałe odcinki

06. Rzeczywistość rdzennych amerykanów i horyzonty naszej wyobraźni
05. Zespół Nasnaha czyli z rockiem przez studia!
04. Bartki w podróży – o dwumiesięcznej wyprawie stopem do Azji
03. W niebieskich przestworzach - wyzwania młodej stewardessy
02. Przekraczanie własnych granic w parze z nauką
01. Odkryj świat Be Entertaining Studio!
Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus